Üroloji Profesörü: Prof. Dr. Ateş Kadıoğlu

28. Uluslararası Tıp Bilimleri Öğrenci Kongresi

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin geleneksel 28. Uluslararası Tıp Bilimleri Öğrenci Kongresi 19-21 Nisan tarihleri arasında düzenlenmektedir. Bu kongrede genç meslektaşlarımızla “Bilimsel Düşüncenin Gelişmesi” konuşmasıyla bir araya gelmekten onur duydum.

Devamını Oku

Global Androloji Forumu

Global Androloji Forumunun (GAF) gerçekleştirdiği ve Erkek Cinsel Fonksiyon Bozukluğu Tedavisinde ki gelişmeler ve tartışmaların konuşulacağı webinar 20 Nisan 2024 tarihinde düzenleniyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinden uzmanların katıldığı bu kurs online ve ücretsiz. Toplantı linki: https://www.globalandrologyforum.com/wokshops-/next-webinar-april-20th

Devamını Oku

Ürolojide Hücresel Tedaviler

Bu akşam, son yıllarda gittikçe kullanımı artan kök hücre tedavilerini konuşacağız. Kök hücre kullanımı birçok hastalığın tedavisi için umut olmuştur. Omurilik yaralanması, tip 1 diyabet, Parkinson Hastalığı, Alzheimer Hastalığı, kalp krizi, felç, kanser gibi hastalıkların yanında ürolojik alanda da araştırmalar devam etmektedir. Özellikle erektil disfonksiyon, Peyronie Hastalığı ve erkek infertilitesi konusunda kök hücre çeşitleriyle araştırmalar yapılmıştır. İlgilenen meslektaşlarımızı online webinara bekliyoruz.

Devamını Oku

Distinguished Carrier Award 2021

Dünya Üroloji Derneği tarafından kariyerleri boyunca Üroloji alanında önemli katkılarda bulunan hocalara verilen “Distinguished Carrier Award 2021“e layık görüldüm.

Devamını Oku

Kırgız Devlet Tıp Akademisi Fahri Profesörlük ödülü

Kırgız Devlet Tıp Akademisi Fahri Profesörlük ödülünü Rektör Indıra Kudaıbergenova'dan almaktan büyük onur duydum.

Devamını Oku

"İleri Yaşta Babalık" Hakkında Konuştuk

CNN Türk ve DHA ile gerçekleştirdiğimiz röportajlarda ileri yaşta baba olmanın sonuçlarını ve olası risklerini konuştuk. Haberlerin detaylarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.   https://www.dha.com.tr/video/ileri-yasta-babalik-mumkun-ama-cocuk-icin-riskleri-var-video-2260432  

Devamını Oku

38. Avrupa Üroloji Kongresi

10-14 Mart 2023 tarihleri arasında 38. Avrupa Üroloji Kongresi İtalya’nın Milano şehrinde düzenlendi. Kongrenin ikinci gününde meslektaşlarıma Peyronie cerrahisindeki yeni teknikleri aktardım.

Devamını Oku

Urology Chronicles

Türk Üroloji Akademisi, SIU (Societe Internationale d’Urologie) ve Global Androloji Forumunun işbirliğinde dün gece düzenlenen Urology Chronicles’da, Dr Jean De La Rosette, Amerika’dan Dr Ashok Agarwal, Dr Ala’a Farkouh ve Endonezya’dan Dr Widi Atmoko ile beraberdik.

Devamını Oku

Kaliforniya Üniversitesi Erkek Sağlığı Bölümünün düzenlediği Uluslararası Kurs'a katıldık

28-29 Ocak 2023 tarihleri arasında Kaliforniya Üniversitesi Erkek Sağlığı Bölümünün düzenlediği Uluslararası Kurs'a katıldık.

Devamını Oku

Erkek Cinselliği ve Cinsel İşlev Bozukları ve Tedavisi Workshop’a katıldık

27-29 Ocak 2023 tarihleri arasında, İstanbul Nişantaşı Üniversitesi’nde Erkek Cinselliği ve Cinsel İşlev Bozukları ve Tedavisi Workshop’a katıldık.

Devamını Oku